Magyarul nehezen kimondható szó a frittatensuppe, sokan nem is ismerik milyen étel ez, ezért írtam a címbe, hogy palacsinta leves. Azok közül, akik ismerik a legtöbben talán az ausztriai síeléskor látták a hütte menüjén. Gyakran meg lehet ugyanis találni az osztrák éttermek menüjében, mert a frittatensuppe avagy palacsinta leves kiválóan fel tudja melegíteni az embert egész napos téli sportoláskor. Sajnos én nem tudtam eddig egy hüttében se kipróbálni, milyen lehet az eredeti, mert nem találtam gluténmenteset. Ilyenkor mindig motivációt kapok, hogy elkészítsem a saját verziómat. Nálam ez az étel nem más, mint egy sima húsleves palacsintával, de ahogy utána olvastam az osztrákoknál is ez a helyzet. A csíkokra vágott palacsinta, lényegében a tésztát helyettesíti. Mondhatnánk úgy is, hogy ez egy húsleves palacsinta tésztával. A húsleves készülhet marha-, sertés-, kacsa-, kakas- vagy tyúkhúsból. Én most egy kacsamelles húsleves variációt írok le.
Hozzávalók -a leveshez
- 2 db kacsamell
- 4 db közepes méretű répa
- 1 fél marék petrezselyem
- só, bors
- 2 l víz
- 1 db gluténmentes húsleves kocka
Elkészítés – leves
Egy fazékba leteszem a kacsamelleket a bőrükkel lefelé és jól kisütöm belőle a zsírt, majd a másik oldalát is megsütöm. Ezután felöntöm vízzel, hozzáadom a leveskockát, sót borsot és a petrezselymet. Egy óra főzés után beleteszem a megpucolt répát és még egy órát főzöm.
Hozzávalók – 6 darab palacsintához
- 100 g gluténmentes liszt
- 1 egész tojás
- 1,5 dl tej
- 1 dl szénsavas ásványvíz
- egy kevés só
- 2 evőkanál olaj a tésztába (plusz a sütéshez egy kevés)
Elkészítés – palacsinta
A hozzávalókat egy edényben habverővel jól összedolgozom. Addig keverem, amíg csomómentes nem lesz. Régebben robotgéppel csináltam, de most már csak a kézi habverővel keverem össze, úgyis elég sima lesz. A palacsinta sütőt egy kávéskanálnyi olajjal felhevítem. Akár kókuszolaj sprayt is lehet hozzá használni, majd egy merőkanálnyi tésztát teszek bele, amit egyenletesen eloszlatok. Jól átsütöm az egyik oldalát és ha már a fakanállal be lehet nyúlni a palacsinta alá, akkor megfordítom. A másik oldalát is átsütöm, majd egy tányérra borítom. A palacsinta készítéséről videót is készítettem.
Ha megfőtt a leves és a palacsinták is kisültek, nincs más dolgunk csak a palacsintákat egyesével felcsavarni, majd egy éles késsel vékony karikákra vágni és beletenni a levesbe. Érdemes tálaláskor tenni a palacsinta tésztát a levesbe, mert akkor szép kerek marad.
Ha inkább őszi levest keresel próbáld ki a sütőtök krémlevest.
Comments are closed.